Zatrzymamy w kadrze to, co nieuchwytne,
co trwa jak mgnienie chwili,
tej JEDYNEJ,
która się już nie powtórzy...
Dla Ciebie zachowamy ją na wieczność...20071109

PORADY dla Panny Młodej i nie tylko:-)

W natłoku przygotowań wszyscy zarzucają narzeczonych mnóstwem rad i podpowiedzi. My też postanowiliśmy się dołączyć, ale aby w dniu ślubu nie stresować narzeczonych podpowiedziami, piszemy o nich tutaj. Przeczytaj o rzeczach, które zaobserwowaliśmy na ślubach, a może pomogą Ci się lepiej przygotować do tego Wielkiego Dnia. Powodzenia! KiP
- poproś gości, którzy szykują ryż do sypania podczas wychodzenia z kościoła, aby przygotowali taki, który nie jest obtoczony w mące ryżowej. Chyba, że chcesz, aby garnitur Twojego małżonka przeobraził się w biało-nakrapiane wdzianko:-) Są pary, które przygotowują ryż w woreczkach dla gosci w kosciele.


- popularne są płatki róż zamiast ryżu. My osobiscie uwielbiamy naturalne platki róż, ale jeśli nie chcesz własnoręcznie oskubywać setek róż, możesz kupić sztuczne, ponoć są na Allegro:-)
- poproś gości, aby sypali ryż lub płatki jednocześnie, w jednym momencie, np. na znak świadka, kiedy już wyjdziecie z kościoła. Ważne jest także ustalenie, kto wychodzi pierwszy, bo są różne szkoły. Najgorzej wypada, kiedy Para Młoda wyjdzie jako pierwsza, a tu nikt jej nie wita, tylko goście przepychają się w drzwiach za ich plecami...


- sprawdź rozmiar podwiązki, zanim wystartujesz w niej do kościoła. Widzieliśmy Pannę Młodą, której zsunęła się z nogi... Na szczęście Pan Młody, jako jedyny dysponujący kieszenią i przytomnością w tej parze, wsunął ją sobie do butonierki:-)))

- zaopatrz świadka/świadkową w chusteczki higieniczne, na wypadek rozczulającego momentu podczas ślubu;

- jeśli chcecie mieć zdjęcie grupowe przed kościołem, poproście świadka, aby zajął sią zorganizowaniem tego. W Waszym imieniu, tuż po wyjściu z kościoła, poprosi, aby osoby, które już złożą życzenia, a nie jadą na wesele, poczekały do końca składania życzeń na wspólne zdjęcie;
- możecie wziąć pod uwagę, aby zamiast kwiatów goście przynieśli Wam np. przybory szkolne dla dzieci z domów dziecka, albo maskotki dla chorych maluszków w szpitalach, które możecie przekazać np. Fundacji Dr Clown (http://www.drclown.pl/), która zajmuje się wolontariacko terapią śmiechem dzieci, które przebywają w szpitalach. Jeśli chcesz pomóc dzieciom w ten sposób, napisz do nas: info@kingaipawel.com a my skontatujemy Cię z osobą z fundacji i razem ustalicie, co moglibyście ofiarować dzieciom. To piękny gest, który sprawi, że Wasz ślub nabierze wyjątkowego wymiaru, bo swoją radością podzielicie się z chorymi maluszkami.


- zadbaj, aby pokój w którym będziesz się przygotowywała i ubierała do ślubu był uprzątnięty. Jeśli chcesz mieś zdjęcia z przygotowań, lepiej wygląda wnętrze, w którym nie wyglądają z każdego kątka Wasze osobiste rzeczy.

- ustal wcześniej z kamerzystą (jeśli planujecie wideofilmowanie), jaki jest styl jego pracy. Niejednokrotnie spotkaliśmy osoby, które wcielały się w rolę reżyserów czyjegoś ślubu. Jeśli odpowiada Ci, że przez cały czas kamerzysta będzie mówił Ci gdzie stać, w którą stronę patrzeć, kiedy się uśmiechać, Twoim rodzicom mówił co mają powiedzieć na błogosławieństwie, a w kościele podjeżdżał Ci kamerą pod nos szepcząc: "a teraz podajcie sobie rączki i buzi", to nie czytaj tego postu dalej. Jeśli jednak chcesz, aby Twój ślub był TWOIM Ślubem, a nie tworem wykreowanym na potrzeby dobrego (?) filmu, ustal wcześniej z kamerzystą, jak sobie życzysz, aby się zachowywał. Więcej o kamerzystach napiszemy w odrębnym poście, bo ten temat wyjątkowo zasługuje na dogłębniejsze potraktowanie:-)

Pozdrawiamy wszystkie Panny Młode i życzymy Wam duuuużo cierpliwości w przygotowaniach do ślubu!

Brak komentarzy: